0

Bogaci ludzie ćwiczą, biedni biorą pigułki

Najnowsze badania opublikowane w „American Journal of Preventive Medicine”, pokazują przytłaczającą zależność pomiędzy dochodem poszczególnych osób, a ich sposobem utrzymywania prawidłowej wagi.
Badacze przebadali ponad 8 000 osób, które wykazywały chęci zrzucenia zbędnych kilogramów. Dorośli w ciągu roku przybierali na wadzę o około 1,5 kg, natomiast dzieci w granicach 5 kg.

Co ciekawe, okazał się, że osoby o wyższych dochodach wykazują znacznie zdrowsze nawyki żywieniowe: jedzą znacznie mniej słodyczy, tłuszczu i piją dużo więcej wody. Natomiast osoby o niskich dochodach są o ponad 50% bardziej skłonne do kupowania i zażywania pigułek odchudzających (o wątpliwej skuteczności).

obese

Najbardziej interesujące jest to, że biedniejsi ludzie bardzo rzadko pili wodę, która jest przecież prawie darmowa, a zamiast tego wybierali pigułki na odchudzanie, które często kosztują niemałe pieniądze.

Powstaje teraz pytanie czy to sport wpływa na życie i je kształtuje tak, że odnosimy sukcesy, czy nasze życie podporządkowuje sport sytuacji w jakiej się znaleźliśmy?

Źródło

Comments

comments

Fitness kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.