1

Diet Pepsi bez aspartamu

Pepsi zdecydowało o usunięciu aspartamu ze składu swoich najlepiej sprzedających się napojów dietetycznych. Takie kroki zostały podjęte po znacznym spadku sprzedaży tych napojów w związku z licznymi doniesieniami o rakotwórczym działaniu tej substancji. Zostanie on zastąpiony mieszanką sukralozy i acesulfamu potasu.
Seth Kaufman – vc. prezes Pepsi, w udzielonym wywiadzie, stwierdził, że „lata badań udowodniły bezpieczeństwo stosowania aspartamu jako słodzika, ale konsumenci w USA domagali się dietetycznych napojów wolnych od aspartamu”.

Pepsi Co.

Pepsi Co.

Naturalnym ruchem ze strony konkurenta Pepsi, Coca-Coli byłoby podążenie tą samą drogą i usunięcie kontrowersyjnego aspartamu ze składu swoich napojów, jednak jak oświadczył rzecznik firmy, nie ma obecnie planów na zmianę substancji słodzącej w napojach typu light.

Niestety zmiana ta zostanie wprowadzona jedynie w produktach sprzedawanych na terenie stanów zjednoczonych, a konsumentom z Europy, a już na pewno z Polski, przyjedzie jeszcze trochę poczekać na pozytywne zmiany w składzie napojów dietetycznych… chociaż najzdrowszym wyjściem jest oczywiście całkowite wyeliminowanie ich z diety.

źródło: http://goo.gl/CPj5oe

Comments

comments

Fitness kuchnia

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.