0

Dlaczego warto ćwiczyć siłowo? 5 powodów

Szukacie powodów dla których warto ćwiczyć siłowo? Oto one:

1) Dłuższe życie – o ile powszechnie wiadomo, że każda forma aktywności fizycznej może wydłużyć nasze życie, o tyle ćwiczenia siłowe pozwalają również poprawić jego jakość, dzięki zachowaniu większej masy mięśniowej, a tym samym sprawności.

2) Mocniejsze kości – obciążenie układu kostnego sprawia, że zmuszony jest on do zwiększania swojej wytrzymałości. Większa gęstość kości prowadzi do mniejszej ilości złamań. Natomiast jeżeli złamanie już powstanie to goi się dużo szybciej.

3) Większe zapotrzebowanie kaloryczne – każdy dodatkowy gram mięśni potrzebuje energii aby móc się poruszać, więc większa ilość mięśni oznacza tyle, że dodatkowa kostka czekolady nie pójdzie w biodra tylko zostanie spalona.

pixabay.com

4) Lepszy sen – badania przeprowadzone w 2012 udowodniły, że trening siłowy powodował u badanych znaczne zmniejszenie zaburzeń snu, a uczestnicy budzili się wypoczęci.

5) Lepszy seks – trening siłowy działa cuda dla układu krwionośnego, a nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważne dla seksu jest prawidłowe zasilenie w krew odpowiednich organów… nie bez znaczenia są również względy estetyczne 😉

Więc nie ma co się więcej zastanawiać i wieczorem, zamiast butelki piwa, lepiej złapać sztangę 😉

fot. pixabay.com

Comments

comments

Fitness kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.