1

Koniec dietetycznej Coli

Wygląda na to, że koniec napojów „light” jest już bliski.
Przez wiele lat, producenci „dietetycznych” linii produktów przekonywali nas o cudownych zaletach swoich wynalazków. Zero kalorii i pełnia smaku… słodkiego smaku. Czy mogło być coś lepszego?
Otóż okazuje się, że tak. Biorąc pod uwagę skutki uboczne spożywania sztucznych słodzików (aspartamu) to dokładnie wszystko jest lepsze niż sztuczne słodziki.

businessinsider.com

W badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Iowa, udowodniono, że osoby spożywające sztuczne słodziki mają o 30% wyższe ryzyko zachorowania na choroby serca i 50% wyższe ryzyko śmierci od chorób powiązanych. Do tego dochodzą problemy z bólami brzucha i głowy, zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory, a także PARADOKSALNIE wzrost wagi u osób u których w diecie występują produkty zawierające sztuczne słodziki.

Wszystko to przyczynia się do wzrostu świadomości odnośnie zdrowego żywienia, co w konsekwencji doprowadziło do 7% spadku sprzedaży coca-coli light w ciąg tylko jednego kwartału.
Nie podostaje nic innego tylko czekać na całkowite wycofanie sztucznych słodzików z produkcji.

Comments

comments

Fitness kuchnia

One Comment

  1. Ciekawe, czym zostaną zastąpione dietetyczne napoje, są przecież też takie słodziki pochodzenia naturalnego, które mają dużo lepsze właściwości niż aspartan (np. popularny bardzo ksylitol). Moim zdaniem te napoje zostaną po prostu niedługo odświeżone, jeżeli chodzi o ich skład i dostosowane do zdrowej mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.