0

Otyłość staje się normą

Niedawno, część użytkowników serwisu instagram.com uległa wielkiemu oburzeniu, po tym jak instagaram usunął zdjęcie Samm Newman – 19 letniej (!) studentki z Ohio. Nie było by w tym nic dziwnego, bo właściciel usuwa dziennie zapewne setki zdjęć, ale Sammy ma sporą nadwagę (czym się najwidoczniej chwali), przez co usunięcie jej zdjęcia zostało uznane za atak z powodu wyglądu. Sammy deklaruje, że będzie walczyć z dyskryminacją ze względu na wagę, niezależnie od tego czy instagramowi będzie się to podobać czy nie.

otyłość

Wpisuje się to wprost idealnie w trend, który pediatra Kyung Rhee, nazywa „normalizacją otyłości”. Rhee jest też autorką badania opublikowanego w „Journal of the American Academy of Nutrition and Dietetics”. Badanie to polegało na ankietowaniu rodziców otyłych dzieci, które były kierowane do kliniki leczenia otyłości. Wśród rodziców, 30% oceniło zdrowie swoich dzieci jako „bardzo dobre” lub „doskonałe”.

Trudno się temu dziwić, skoro z każdym rokiem coraz więcej osób ma otyłość lub nadwagę. Ale czy w przypadku wydawania coraz większych środków na promocję zdrowia oraz skutki leczenia otyłości (nadciśnienie, zawały, udary, cukrzyce itd.) – poprawność polityczna w stosunku do promowania otyłości pod płaszczykiem tolerancji wszystkich i wszystkiego, nie wydaje się być kompletnie bezsensowna?
Otyłość nie była, nie jest i nigdy nie będzie zdrowa.

fot. instagram.com

Comments

comments

Fitness kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.