0

Czy jesteś skinny fat ?

Czy jesteś “skinny fat”

Dziś kilka słów o małym paradoksie, czyli “skinny fat” – chudych grubasach.
Wszystko wydaje się być świetnie. Udało Ci się zrzucić parę kilogramów, waga jest idealna, nowe ubrania leżą cudownie, a znajomi z pracy codziennie ci mówią, że świetnie wyglądasz. Jednak przychodzi czas kiedy ubrania trzeba zdjąć i już nie jest tak różowo. Stajesz przed lustrem i widzisz, że tłuszcz wylewa się znad obcisłych, nowych jeansów a stanik wokół twojej klatki piersiowej bardziej przypomina sznurek na baleronie, niż kuszący element garderoby. Na domiar złego twoje nogi wyglądają jakby były  wprost stworzone do bryczesów, noszonych przez niemieckich oficerów w czasie II wojny światowej.
Myślisz, że czas na kolejną, cudowną dietę, żeby zrzucić jeszcze parę kg?
Brzmi znajomo?

To jest własnie skinny fat i jest efektem zaburzonych proporcji w składzie ciała. Zbyt dużo tłuszczu i wody a zbyt mało mięśni. Skąd się bierze? Ze złej diety i źle dobranych ćwiczeń (jeżeli jakiekolwiek są). I zła dieta nie musi tutaj oznaczać piwa i hamburgerów. Najczęściej oznacza dużo owoców, “lekkie przekąski” (sucharki, krakersy itp.), produkty light i fit (które fit są tylko z nazwy), jogurty itp.

Co na to poradzić? Odpowiedź jest prosta, chociaż nie jest łatwa:
1) jedz więcej pełnowartościowego białka i zdrowego tłuszczu, a mniej węglowodanów.
2) wykonuj mniej ćwiczeń cardio, a więcej siłowych
3) jeśli możesz, unikaj produktów mlecznych
4) nie skupiaj się na swojej wadze, to nie ona mówi czy dobrze wyglądasz

Po internecie krąży takie powiedzenie “Skinny girls look good in clothes, fit girls look good naked” i jest w nim masa prawdy.

tluszcz

Comments

comments

Fitness kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.