1

Suplementy spalające tłuszcz

W zawiązku z tym, że coraz częściej pytacie, jakie suplementy brać na spalanie tłuszczu, postanowiliśmy przygotować małe zestawienie.

Na pytanie „jakie brać?” odpowiedź brzmi: „najlepiej żadne”.
Nie chodzi tutaj o to, że one nie działają, (bo działają), chodzi o to, że podstawą zrzucania tłuszczu nie powinno być planowanie suplementacji, ale odpowiednio dobrana dieta i dobry plan treningowy (z ćwiczeniami siłowymi i aerobowymi). Bez tego żadne pigułki nie dadzą efektu (poza odchudzonym… portfelem)

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jak ktoś chce kupić to i tak kupi, a więc:
Spalacze tłuszczu można podzielić na 2 najpopularniejsze grupy:
-termogeniki
-lipolityki
Umyślnie nie wspominam tutaj o cudach typu błonnik w kapsułkach czy pigułki selektywnie blokujące wchłanianie tłuszczy czy węglowodanów – bo to nie jest nawet droga na skróty, to jest droga w las.

Termogeniki wpływają na procesy metaboliczne odpowiedzialne za utrzymanie stałej temperatury. Do utrzymania temperatury 36,6 stopni, potrzebna jest określona ilość energii (z jedzenia lub tłuszczu zapasowego), która jest spalana i zamieniana na ciepło. Substancje zawarte w termogenikach (najczęściej jest to kofeina w sporych ilościach) powodują podniesienie temperatury ciała, a tym samym zwiększają wydatek energetyczny organizmu, który musi spalać więcej, aby utrzymać podwyższoną temperaturę.
Przykładowy skład: http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=216&produkt=25980

Lipolityki oddziałują na proces lipolizy czyli rozpadu tłuszczu zapasowego w energię. Powodują jego łatwiejsze i szybsze uwalnianie, a tym samym poprawiają jego dostępność, jako źródła energii.
Przykładowy skład: http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=216&produkt=1110

jennifer

fot. wikimedia.org

Który produkt dla kogo?
Z uwagi na to, że lipolityki nie zawierają zwykle kofeiny ani guarany, mogą być stosowane przez osoby, które mają problemy z ciśnieniem albo sercem. Uważane są za „delikatniejsze ”, co nie znaczy, że nieskuteczne.

Termogeniki zwykle są stosowane przez osoby, które potrzebują dodatkowego pobudzenia na treningu i nie mają problemów z sercem czy ciśnieniem.

Często trzeba dobrać suplement doświadczalnie, ponieważ każdy inaczej reaguje na poszczególne substancje w nich zawarte.
Jadnak, podkreślę raz jeszcze, podstawą zrzucania tłuszczu jest dieta i trening – suplementy mają to tylko ułatwić – szczególnie w końcowej fazie, kiedy spadki w tkance tłuszczowej zaczynają spowalniać.

Comments

comments

Fitness kuchnia

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.